Osvobození sexuality - Alchymie 1. čakry | Sugandho

Osvobození sexuality – Alchymie 1. čakry

1. čakra: Osvobození sexuality

Datum / Čas

14/04/21 - 18/04/21
16:00 - 14:00

Místo

Centrum Skalka 22 / CZ

Kategorie


Co je za Sexualitou?

Sexualita je jednou z nejmocnějších lidských potřeb. Sexuální energie je přirozenou a základní biologickou životní silou. Přesto sexualita je a byla omezována a ovládána náboženskou morálkou a sociálními normami v různých podobách. Naučili jsme se, že prožívání sexuality je něco, o čem bychom neměli mluvit a nemělo by to být ukazováno příliš zjevně. Někteří z nás se dokonce už jako děti naučili, že dotýkat se svých genitálií je nebezpečné či ošklivé. Všichni vyrůstáme v matoucí protichůdnosti přirozených sexuálních potřeb a tužeb a omezujících morálních norem. OSHO nazývá tuto protichůdnost „sexuálním podmíněním“.

V bezpečném prostřední workshopu se chceme zaměřit na řešení nedefinovatelných obav a pocitů hanby týkajících se sexuality. Chceme překročit tabu a ticho, které v této oblasti vládne, a místo toho dát účastníkům prostor se naučit, že komunikovat o tom, co cítíme, čeho se bojíme, co potřebujeme, co chceme, co potlačujeme, co nás frustruje, je osvobozující a že nám tato komunikace může otevřít dveře uvnitř nás samotných i mezi dvěma partnery. Prostředí workshopu nám poskytne šanci vrátit naši sexualitu k hravosti a nevinnosti a umožní setkání sexuality a lásky.

Budeme se zabývat zejména časem dospívání. Časem, kdy jsme poprvé prožili pohlavní styk, nebo kdy jsme jej naopak zmeškali. Časem, kdy byla modelována naše současná sexualita.

Skupina je určena všem. Zveme vás k experimentování, zveme vás, abyste byli zvědaví a měli šanci se dozvědět více o sobě a o tom, jaké způsoby sexuality vám dělají dobře. Zveme vás, abyste využili šanci svobodně projevit svoji sexualitu, aniž byste ztratili zdravé hranice. Poskytnutí prostoru k přirozenému proudění sexuální energie a jejímu propojení se sebevědomím a meditací vytváří alchymii, která vede k tantrickému prožívání.

Registrace / Registration


Večerní akce
  • Žádné události