OSHO Gourishankar meditace | Sugandho

OSHO Gourishankar meditace

OSHO Gourishankar meditace je jednou z aktivních meditací. Osho uvádí, že když se během první fáze správně dýchá, pak vás kysličník uhličitý, vytvářený v krevním oběhu, vynese tak vysoko, že máte pocit, že jste na vrcholu hory Gourishankar (Mount Everest). Tento pocit “být na vrcholu” si pak vezmete sebou do dalších fází pozorování plamene, spontánního a receptivního pohybu a tichého klidu.

 

Instrukce k OSHO Gourishankar meditaci:

První fáze: (15 minut)

Posaďte se a zavřete oči. Zhluboka vdechněte nosem a naplňte vzduchem celé plíce. Zadržte dech, co nejdéle je to možné. Pak klidně vydechněte ústy a udržte plíce prázdné co možná nejdelší čas. V tomto cyklu dýchání pokračujte po celou první fázi.

Druhá fáze: (15 minut)

Vraťte se k normálnímu dýchání a klidně a měkce pozorujte plamen svíčky nebo blikající modré světlo. Tělo je v naprostém klidu.

Poznámka: Lidé trpící neurologickými obtížemi, jako je například epilepsie, by neměli při této meditaci využívat blikající světla.

Třetí fáze: (15 minut)

Se zavřenýma očima se postavte a uvolněte tělo tak, aby bylo co nejvnímavější. Náhle ucítíte, jak jemné energie pohybují tělem, aniž byste vy sami cokoli činili. Umožněte tomuto stavu „latihan“, aby se děl. Vy se nepohybujte – pohyb probíhá sám od sebe, je jemný a půvabný.

Čtvrtá fáze: (15 minut)

Lehněte si se zavřenýma očima, buďte v tichu a klidní.


 

Instrukce k této meditaci jsou převzaté z www.osho.com.

OSHO Gourishankar meditace se provádí se speciální hudbou navrženou pro tento proces. Hudbu můžete zakoupit nebo stáhnout do iTunes na stránkách New Earth Records.

Pokud si chcete meditaci nejdříve párkrát vyzkoušet, než si k ní zakoupíte hudbu, najdete ji třeba na ulozto.cz.

Večerní akce
  • Žádné události