OSHO Devavani meditace | Sugandho

OSHO Devavani meditace

Devavani je božský hlas, jenž promlouvá v této meditaci skrze meditujícího. OSHO Devavani meditace výrazně uvolňuje vědomou mysl.

Může se provádět v jakýkoli čas. Pokud ji děláte před spaním, přináší hluboký a klidný spánek.

 

Instrukce k OSHO Devavani meditaci:

Meditace trvá jednu hodinu a má 4 fáze. Oči mějte po celou dobu zavřené.

První fáze: 15 minut

Potichu seďte, zatímco hraje hudba. (Pokud děláte tuto meditaci před spaním, sedněte si na postel, jako byste už chtěli ulehnout.)

Druhá fáze: 15 minut

Začněte vydávat nesmyslné zvuky, například -la la la, a čekejte, až vyvstanou jiné neznámé zvuky podobné slovům. Tyto zvuky potřebují přijít z neznámé části mozku, kterou jste používali jako děti předtím, než jste se naučili mluvit. Pronášení zvuků má být klidné; nekřičte, nevykřikujte, nesmějte se a neječte.

„Použijte zvuky jazyka, který neznáte. Možná s tím budete mít na začátku problémy. Jak byste mohli mluvit jazykem, který neznáte? Můžete jím mluvit – a jakmile s tím začnete, s jakýmkoliv zvukem, nesmyslným slovem, necháte vědomí stranou a dovolíte podvědomí, aby mluvilo… Jakmile promluví vaše podvědomí, budete ten jazyk umět. Je to velmi, velmi stará metoda. Vychází ze Starého zákona. V oné době se nazývala „glossolalia“ a některé americké církve ji dodnes využívají.“ Osho

Třetí fáze: 15 minut

Postavte se a mluvte dále tímto neznámým jazykem, dovolte svému tělu, abyse pomalu pohybovalo v harmonii se zvuky. Je-li tělo dostatečně uvolněné, jemné energie vytvoří Latihan – spontánní nestrukturovaný pohyb mimo vaši kontrolu.

Čtvrtá fáze: 15 minut

Lehněte si. Buďte v tichu a v klidu.


 

Instrukce k této meditaci jsou převzaté z www.osho.com a z Oshovy knížky Meditace. První a jediná svoboda.

OSHO Devavani meditace se provádí se speciální hudbou navrženou pro tento proces. Hudbu můžete zakoupit nebo stáhnout do iTunes na stránkách New Earth Records.

Pokud si chcete meditaci nejdříve párkrát vyzkoušet, než si k ní zakoupíte hudbu, najdete ji – i když ne v úplně skvělé zvukové kvalitě – na ulozto.cz.

Večerní akce
  • Žádné události