OSHO Mandala meditace | Sugandho

OSHO Mandala meditace

OSHO Mandala meditace je další silná katarzní technika, vytvářející energetický okruh, ústící do přirozené koncentrace. V prvních třech fázích této meditace jde o „vycentrování“ energie, ve čtvrté fázi přichází uvolnění.

„Za Buddhových časů nebyly dynamické metody meditace potřebné. Lidé byli mnohem prostší, opravdovější. Žili skutečnější život. Ale dnešní lidé žijí velmi potlačovaný život, neskutečný život. Usmívají se, když se nechtějí usmívat. Když se chtějí zlobit, projevují soucit. Lidé jsou falešní, celý styl života je falešný. Lidé jen hrají, nežijí. V jejich myslích je nahromaděno mnoho nedokonalých prožitků a stále se tam kupí další a další…“

 

„Pouhé sezení v tichu vám nepomůže. V momentě, kdy si sednete do ticha, uvidíte všechno, co se ve vás hýbe, bude se vám zdát, že je téměř nemožné být zticha. Nejdřív vyhoďte všechny ty věci ven, abyste přirozeně dosáhli stavu klidu. Skutečná meditace začíná teprve tehdy, když jste v klidu.“ Osho

 

Instrukce k OSHO Mandala meditaci

Meditace trvá hodinu a má 4 části po 15 minutách.

První fáze: 15 minut

S otevřenýma očima běžte na místě, začněte pomalu a postupně zrychlujte a zrychlujte. Zvedejte kolena, co nejvýš to jde. Oči po celou dobu zaměřujte na jeden bod ve výši očí. Zhluboka dýchejte a vnímejte, jak se energie začíná uvolňovat.  Zapomeňte na mysl a zapomeňte na tělo. Běžte.

Druhá fáze: 15 minut

Posaďte se, zavřete oči a ústa mějte uvolněné a pootevřené. Jemně otáčejte tělem v pase jako rákos ve větru – ze strany na stranu, dopředu a dozadu, kolem dokola. Tím dostanete probuzenou energii do centra pupíku.

Třetí fáze: 15 minut

Lehněte si na záda, otevřete oči a otáčejte jimi ve směru hodinových ručiček. Hlava se při tom nehýbá. Pohybujte očima co nejvýrazněji kolem očního důlku, jako byste sledovali sekundovou ručičku obrovských hodin. Začněte pomalu, pak postupně zrychlujte více a více. Nechte vaše ústa otevřená a čelist uvolněnou, dýchejte lehko a pravidelně. Tento pohyb přivede soustředěnou energii do třetího oka.

Čtvrtá fáze: 15 minut

Zavřete oči a buďte v naprostém klidu.


 

Instrukce k této meditaci jsou převzaté z www.osho.com.

OSHO Mandala meditace se provádí se speciální hudbou navrženou pro tento proces. Hudbu můžete zakoupit nebo stáhnout do iTunes na stránkách New Earth Records.

Pokud si chcete meditaci nejdříve párkrát vyzkoušet, než si k ní zakoupíte hudbu, najdete ji třeba na ulozto.cz.

Večerní akce
  • Žádné události