OSHO Nadabrahma meditace | Sugandho

OSHO Nadabrahma meditace

OSHO Nadabrahma je broukací meditace, která skrze zvuk a pohyb rukou propojuje naše konfliktní části a přináší tak celé naší bytosti harmonii. Poté, co propojíme tělo s myslí, vyklouzneme z obou a staneme se pouze svědky. Toto pozorování zvenčí přináší klid, ticho a blaženost.

„V Nadabrahma meditaci si pamatujte toto: nechte vaše tělo a mysl totálně propojit, ale pamatujte si, že máte zůstat svědkem. Vyjděte z nich, lehko, pomalu, zadními dveřmi, bez boje, bez úsilí.“ Osho

 

Instrukce k OSHO Nadabrahma meditaci:

Meditace trvá 1 hodinu a má 3 části. Oči mějte po celou dobu zavřené.

První fáze: 30 minut

Posaďte se do uvolněné polohy se zavřenýma očima a ústy. Začněte broukat dost hlasitě, aby vás slyšeli i ostatní a vytvářejte ve vašem těle vibraci. Můžete si vizualizovat dutou trubici nebo prázdnou nádobu naplněnou pouze vibracemi broukání. Pak nastane moment, že broukání pokračuje samo a vy se stanete posluchačem. Nemusíte dýchat žádným zvláštním způsobem, a pokud to tak cítíte, můžete měnit výšku tónu broukání nebo pomalu pohybovat tělem.

Druhá fáze: 15 minut

Druhá fáze je rozdělena na 2 části, 7 1/2 minut každá. V první půlce pohybujte rukama dlaněmi nahoru v kruzích směrem ven. Začnete od pupku, obě ruce se pohybují dopředu a pak se rozdělí a vytvoří dva velké vzájemně zrcadlící se kruhy. Pohyb by měl být tak pomalý, aby to občas vypadalo, že tam žádný pohyb není. Pociťujte, že dáváte energii ven vesmíru.

Po 7 1/2 minutách otočte ruce dlaněmi dolů a začněte jimi pohybovat v  opačném směru. Teď ruce přicházejí k pupku spolu a pak se rozdělují na obou stranách těla. Pociťujte, že si berete energii dovnitř. Jak v první fázi, nebraňte jemnému a pomalému pohybu zbytku těla.

Třetí fáze

Zastavte pohyb rukou a tiše a uvolněně seďte.


Instrukce k této meditaci jsou převzaté z www.osho.com.

OSHO Nadabrahma meditace se provádí se speciální hudbou navrženou pro tento proces. Hudbu můžete zakoupit nebo stáhnout do iTunes na stránkách New Earth Records.

Pokud si chcete meditaci nejdříve párkrát vyzkoušet, než si k ní zakoupíte hudbu, najdete ji třeba na Youtube  anebo na ulozto.cz.