OSHO meditace Zvučení do čaker | Sugandho

OSHO meditace Zvučení do čaker

V OSHO meditaci Zvučení do čaker (OSHO Chakra Sounds) vokální zvuky otevírají, harmonizují a přinášejí vědomí do čaker nebo do našich energetických center. Může vás přivést do hlubokého, míruplného vnitřního ticha. Při meditaci můžete dělat vaše vlastní vokální zvuky nebo jen poslouchat hudbu a prociťovat zvuk ve vás.

Tato meditace se dělá se specifickou hudbou k této meditaci, která naznačuje a energeticky podporuje jednotlivé fáze meditace.

Čakry jsou energetická centra uložená v hlavní osy těla, spíše než body na povrchu těla. Následující „mapa“ vám pomůže určit jejich polohu:

  1. kořenová čakra: sexuální centrum, oblast pánve
  2. sakrální čakra: v oblasti podbřišku, těsně pod pupíkem
  3. solar-plexus čakra: nad pupíkem, pod hrudní kostí (solar plexus)
  4. srdeční čakra: ve středu hrudníku
  5. krční čakra: hrdlo
  6. čakra – třetí oko: mezi obočím
  7. korunní čakra: na temenu hlavy

 

Instrukce k OSHO meditaci Zvučení do čaker:

Tato meditace trvá hodinu a má dvě části. Je ukončená třemi údery na gong. Oči mějte po celou dobu zavřené.

 

První fáze: 45 minut zvuků čaker

Můžete stát, pohodlně sedět nebo ležet, jak se vám líbí. Záda udržujte rovná a celé tělo uvolněné. Dýchejte víc do břicha než do hrudi. Zvuky by se měli vytvářet s otevřenými ústy a uvolněnou čelisti. Nechejte ústa pořád otevřená.

Zavřete oči a poslouchejte hudbu; začněte první čakrou a chcete-li, začnete vytvářet zvuky.  Může to být jednoduchý tón, nebo ho můžete měnit. Při poslechu zvuku hudby nebo vašich vlastních zvuků prociťujte pulsaci v samém středu vaši čakry. Můžete využít vaši představivost, abyste se tam dostali a pak vnímejte vnitřní vibraci dané čakry.

Budete slyšet, jak hudba stoupá do vyšší tóniny – poslouchejte a prociťujte zvuky ve vaší druhé čakře a dále vydávejte zvuky, pokud chcete. Tento proces pokračuje celou cestou nahoru až do sedmé čakry. S každou další čakrou umožněte zvukům naladit se na vyšší tóninu.

Poté, co jste dosáhli sedmou čakru, tóny začnou klesat dolů přes všechny čakry, jedna za druhou. Jak slyšíte tóny sestupovat, procházejte se zvukem každou čakrou. Prociťujte, jak se vaše tělo stává bambusovou flétnou, dovolte zvukům rezonovat od vrcholku hlavy až k samému spodku trupu.

Na konci sekvence uslyšíte pauzu, poté začne nový cyklus. Tento pohyb zvuků nahoru a dolu se opakuje celkově tři krát.

 

Druhá fáze: 15 minut ticha

Posaďte se nebo si lehněte a buďte v klidu. Pozorujte všechno, co se děje vevnitř – uvolnění, bez jakéhokoli hodnocení, zůstaňte svědky.


 

Instrukce k této meditaci jsou převzaté z www.osho.com.

Tato OSHO meditace Zvučení do čaker (OSHO Chakra Sounds) se provádí se speciální hudbou navrženou pro tento proces. Hudbu můžete zakoupit nebo stáhnout do iTunes na stránkách New Earth Records.

Pokud si chcete meditaci nejdříve párkrát vyzkoušet, než si k ní zakoupíte hudbu, najdete ji třeba na ulozto.cz.

Večerní akce
  • Žádné události