Alchymie 4. čakry - Od hlavy k srdci | Sugandho

Alchymie 4. čakry – Od hlavy k srdci

Alchymie 4. čakry

Datum / Čas

31/03/22 - 03/04/22
14:00

Místo

Centrum Skalka 22 / CZ

Kategorie


MOUDROST LÁSKY

Všichni známe dilema, když náš intelekt má dobré a racionální důvody pro rozhodnutí, které musíme přijmout, ale zároveň nás bolí srdce, když přemýšlíme o důsledcích, které toto rozhodnutí bude mít pro nás či pro okolí. Například v současné době koronavirové krize nám nás náš intelekt může pobízet, abychom se řídili lékařskou radou, ale naše srdce se chce setkávat s přáteli a chce být nablízku svým blízkým. A může se stát, že se cítíme nemilovaní, když se s námi kvůli epidemii přátelé nechtějí potkat.

A tak se dostáváme k otázce „co je láska“? Znamená slovo láska stav, kdy slepě následujeme naše emocionální srdce? Je bezcitné řídit se racionálním rozumem? Někteří z nás se možná naučili nechat dát prostor intelektu, aby tvořil důležitá rozhodnutí. Někteří z nás mohou udělat pravý opak, jen aby zažili tu svobodu protestovat.

Ale co když je vymezení celého koncept intelektu a srdce jako dvou protikladných částí v nás příliš úzké? Co když rozšíříme své vnitřní spektrum a nebudeme hledat jen to SPRÁVNÉ A ŠPATNÉ. Co když zjistíme, že mnoho našich obav si tvoříme sami?

Během workshopu se chceme (znovu) spojit s mnoha kvalitami našeho srdce plného dobrodružství. Použijeme dobře známe meditace určené „srdci“ a budeme sdílet kvality svého srdce různými způsoby, jako je tanec, malování, naslouchání srdcem a mluvení srdcem … nevyhnutelně objevíme některé poklady duchovního srdce, poklady, které každý občas drží uvnitř. Je osvěžující a uvolňujíc zároveň znovu objevit, kolik kvalit má ve skutečnosti naše srdce, a tak si připomenout jeho jedinečnou moudrost.

Cena workshopu bude upřesněna do konce roku 2021. Potom bude možné se na akci registrovat. 

Večerní akce
  • Žádné události